Značková vodná fajka HOOKAH - stredná veľkosť (45cm)

Tradičná egyptská vodná fajka - Hookah predstavuje vrcholný fajčiarsky pôžitok vo forme tichého bublania vody a chladného, sladkého, vonného dymu.

29,99 € s DPH

Tovar nemáme na sklade

  • Zelená

Nové

Popis výrobku
Popis výrobku

Tradičná egyptská vodná fajka - Hookah predstavuje vrcholný fajčiarsky pôžitok vo forme tichého bublania vody a chladného, sladkého, vonného dymu.

Vodné fajky sú dodávané s kompletným príslušenstvom - kliešte, korunka, 2ks hadice

História vodnej fajky

Vodná fajka pochádza z Indie, neskôr sa rozšírila do Arábie a je obľúbená najmä na Strednom východe a v Ázii. Toto zariadenie používané k fajčeniu, funguje na princípe filtrácie a ochladzovania dymu cez vodný filter. Vo vode sa zachytáva väčšina nečistôt. Ako fajčivo sa väčšinou vo vodnej fajke používa tabak zmiešaný s melasou, medom a olejom, ktorý je vlhký, mazľavý a pri horení silno dymí. Tabak sa dodáva v rôznych príchutiach. V Európe patria medzi najobľúbenejšie tabaky s príchuťou jablka, melónu, mäty, kávy, cocacoly, atď. Naopak v Arabských krajinách patria medzi najobľúbenejšie silné tabaky bez príchutí, napríklad Zaghloul. Na zapálenie tabaku slúži tlejúci uhlík vytiahnutý z ohniska alebo rýchlo zápalné drevené uhlie, ktoré sa používa tiež pri pálení vonných bylín, driev alebo kadidla. Doba fajčenia fajky je závislá na dobe počas ktorej tlie uhlík.


Väčšina vodných fajok sa skladá z piatich od seba oddeliteľných častí:

Korunka – keramická nádoba na tabak. Existuje viac typov korunky, okrem u nás najrozšírenejšej štandardnej korunky sú to napríklad 'Phunnel Bowl', 'Vortex Bowl' atď.
Tanier – kovový tanier, ktorý slúži hlavne na zachytávanie sadzí z uhlíka pri jeho čistení počas fajčenia.
Telo – kovový komponent, ktorý spája väčšinu ostatných.
Hadica – papierová alebo gumená hadica, cez ktorú prúdi dym do úst fajčiara.
Váza – obvykle sklenená nádoba na vodu, cez ktorú sa filtruje dym.

UPOZORNENIE: Farba sa môže líšiť od obrázku. Obrázok je len ilustračný. V prípade záujmu o konkrétnu farbu nás prosím kontaktujte na zákazníckej linke.

30 podobných produktov v rovnakej kategórii