Keramický nôž BUCANERO + mašlovačka 10cm

Keramický nôž so silikónovou mašlovačkou.Extrémne odolný nôž, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou čepele. Čepeľ dlhá 10cm. Gumová rukoväť zaručuje perfektné ovládanie noža. Taliansky design.

7,99 € s DPH

Posledné kusy na sklade.

  • Modrá
  • Oranžová

Doručenie ZDARMA od 40,00 €

Keď teraz produkt objednám, kedy ho obdržím?

Kuriér UPS: 21.06
Slovenská pošta 24.06
Zásielkovňa 24.06
Popis výrobku
Popis výrobku

Keramický nôž so silikónovou mašlovačkou.Extrémne odolný nôž, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou čepele. Čepeľ dlhá 10cm. Gumová rukoväť zaručuje perfektné ovládanie noža. Taliansky design.

Keramický nôž bielej farby vyrobený z keramického materiálu nazývaného Oxid zirkoničitý. Materiál je veľmi silný a odolný. Čepeľ noža nepohlcuje a teda ani nezanecháva žiadne pachy, ktoré negatívne pôsobia pri príprave a spracovaní potravín.
 
Keďže keramické nože nie sú chemicky ošetrované, neabsorbujú chuť ani zápach krájaných potravín a ich ostrie si dokáže udržať svoje vynikajúce vlastnosti bez brúsenia aj niekoľko rokov, sú veľmi vhodné pre použitie v kuchyni. Avšak vzhľadom k ich vyššej krehkosti sa nehodia na sekanie, rezanie kostí alebo hlboko zmrazených potravín. Z rovnakých dôvodov ich nemožno použiť ani na páčenie.
 
Keramické nože nepodliehajú korózii, preto ich v čoraz väčšej miere používajú aj potápači. Vzhľadom k ich nevodivosti a skutočnosti, že nie sú magnetické, nachádzajú uplatnenie aj pri práci pyrotechnikov.
 
Keramický nôž je rezný nástroj, na ktorého výrobe bola použitá moderná technológia. Jedná sa o výrobok z látky nazývanej oxid zirkoničitý, (ZrO2), ktorý po spracovaní dosahuje na Mohsovej stupnici tvrdosti hodnotu 8,2. Jedná sa teda o veľmi tvrdý materiál (pre porovnanie diamant, ktorý je na vrchole tejto stupnice, má tvrdosť 10, zatiaľ čo oceľ sa pohybuje v rozmedzí medzi hodnotami 5 až 6). Čepele vyrobené z oxidu zirkoničitého navyše nepodliehajú korózii. Ich ostrie je značne odolnejšie proti opotrebovaniu, a preto vydrží omnoho dlhšie.

30 podobných produktov v rovnakej kategórii