Ako naučiť šteňa vyvenčiť sa doma?

23.02.2013, 20:51, Helena Múčková

 

 

 

 

 

 

Hovorí sa, že pes je najvernejší priateľ človeka, preto najbližší vzťah si s ním dokážete vytvoriť, ak ho máte už od šteniatka. No s tým sú, samozrjeme, spojené aj nevyhnutné povinnosti, z ktorých najdôležitejšia je venčenie. Ak ho chcete naučiť vykonávať svoju potrebu len na určité miesto, musíte vybrať dobre miesto, kde bude tento záchod pre psov umiestnený a nikomu nebude prekážať. Miesto zvoľte tak, aby šteňa malo na tento záchod pre psov neobmedzený prístup a aby bolo umiestnené tam, kde sa vyskytuje najviac . Tiež sa hovorí, že keď záchod umiestnite blízko vchodových dverí, šteňa si potom rýchlejšie zvykne chodiť vykonávať potrebu von. Je však potrebné vybrať správnu veľkosť záchodu, aby záchod pre vášho psíka nebol príliš malý alebo zbytočne veľký.

 

 

 

Malá verzia 

 

 

 

Velká verzia

 


 

 

 

Ako na to?

 

 

1) Naučte šteňa chodiť na určité miesto,  a to je záchod pre psov.
2) Neustále buďte v strehu, akonáhle zmení psík správanie pred vykonaním potreby, tak musíte okamžite vziať psíka a rýchlo ho odniesť na záchod pre psov a počkať až vykoná potrebu. Ak sa vám to podarí, tak musíte psíka náležite pochváliť a tiež mu môžete dať nejakú odmenu. V žiadnom prípade šteňa netrestajte, ak sa vám to nepodarí. Skúsite to znova.
3) Tento proces stále opakujte, kým si šteňa samo nezvykne chodiť na záchod pre psov.
Ak zastihnete šteniatko už pri vyprázdňovaní mimo záchod, rýchlo ho odneste na záchod. Potom ho musíte pochváliť. Po každom procese psíka chválime.
Šteniatku sa chce najčastejšie vykonávať potrebu akonáhle sa prebudí, naje alebo napije, takže buďte v strehu :-)
4) Šťeniatko určite netrestajte za prvé mláčky mimo záchod. Dôležité je sa šteňaťu venovať. Ak je času nedostatok, učenie potrvá dlhšie, ale nakoniec sa to určite naučí.
 
To, že sa psík naučí vykonávať svoju potrebu doma, neznamená, že Vám nebude čúrať vonku, ba naopak, doma bude pekne chodiť na záchod pre psov a vonku bude zase značkovať chodníky...

 
« Späť


Diskusia: "Ako naučiť šteňa vyvenčiť sa doma?"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

Nájdete nás!