Ako vyčistiť sedacie vaky

22.01.2016, 13:58 , Helena Múčková | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 1626

 

 

Čistenie sedacích vakov...

 


Patríte medzi nových majiteľov sedacích vakov či taburetov a hľadáte informácie ako sa o tento typ bytových doplnkov starať pre zachovanie čistoty a stálosti farieb? Nielen pre vás, ale pre všetkých potenciálnych záujemcov o nákup sedacích vakov sme pripravili tento článok. Miera starostlivosti, respektíve frekvencia čistenie sedacích vakov, je priamo závislá na jeho použitie, prípadne umiestnenie. Sedací vak určený pre deti či umiestnený v spoločných priestoroch bude značne náročnejšie na starostlivosť než vak ktorý využívame pre čítanie kníh v obývacej izbe. Ak sa obávate častejšieho znečistenia sedacích vakov, odporúčame už pri nákupe voliť niektorý z odolnejších a ľahšie umývateľných modelov. 

Celý článok...

Ako vybrať darček pre ...

23.03.2015, 14:07 , test | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 2115

 

 

Keď vyberáme darček, tak vždy vyberáme darček pre niekoho. Niekedy vyberáme darček pre ženu, inokedy vyberáme darček pre muža a občas je potrebné vybrať darček pre oboch - teda pre pár. Niekedy zase zháňame darčeky pre deti, alebo napríklad pre seniora a vzhľadom na to je potrebné k výberu darčeka pristupovať.

 

 

Veľakrát je tiež nutné zohľadňovať vzťah, v ktorom sme k danému človeku. Iný darček kúpime mame, iný sestre a úplne iný treba milenca. Rovnako tak to platí sa strýkom, dedom, alebo keď chceme kúpiť darček najlepšiemu kamarátovi.

 

 

Na čo by ste si mali dať pozor, čo by ste mali zohľadniť a aký charakter by mali mať darčeky, ktoré vyberáte pre konkrétneho človeka, vám tu odhalíme a s výberom darčeka pomôžeme.

Celý článok...

Ako si správne vybrať sedací vak? Dôležité je to, čo je vo vnútri...

19.02.2014, 10:45 , Helena Múčková | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 10229

 

Sedacie vaky sú hitom, ktorý zaplavil Slovenské obývačky. A tak aj predajcov sedacích vakov pribúda veľkým tempom. Ako sa v obrovskom množstve sedacích vakov zorientovať a podľa čoho vybrať sedací vak, ktorý vám vydrží a bude presne zodpovedať vašim požiadavkám?

Celý článok...

Tipy na darčeky pre mužov

19.02.2014, 10:01 , | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 15567

 

 

Vybrať darčeky pre mužskú časť rodiny je vždy makačka. Nejde o to, že by ich ich partnerky (dcéry, nevesty apod) nepoznali, ale väčšina chlapov si to čo chce kúpi sama a na prípadný dotaz: "Čo by si si prial pod stromčekom" len mávne rukou a ledabolo odpovie "Nič" (v tom lepšom prípade ešte pripojí: stačí, že mám teba). Čo je síce bezva, avšak nám potom nezostáva nič iné ako zapojiť aj tie najmenšie mozgové bunky a niečo zaujímavé vymyslieť. Na druhú stranu, keď o tom tak teraz premýšľam ... keď páni neustále opakujú to svoje NIC, nemôžu sa potom čudovať, že dostávajú večne teplé fusekle, kozmetiku a svetre :-)

Celý článok...

Vianočné darčeky

05.11.2013, 20:04 , Helena Múčková | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2522

 

Vianoce- sviatky, na ktoré sa teší takmer celý rok väčšina z nás, sa pomaly blížia. Vianočný čas patrí medzi najkrajšie chvíle v roku, ktoré trávime s najbližšími, užívame si pohodu a rozdávame radosť ostatným. K Vianociam patrí, rovnako tak ako pečenie koláčov a zdobenie Vianočného stromčeka, aj rozdávanie darčekov. S každým pribúdajúcim rokom je čoraz ťažšie vybrať pre našich blízkych také vianočné darčeky, ktoré by im urobili radosť, a zároveň boli každý rok niečím výnimočné.

Celý článok...

Ako sa oslavujú Vianoce vo svete?

11.10.2013, 17:41 , Helena Múčková | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2998

 

 

Nedáte dopustiť na typicky slovenské vianočné sviatky alebo sa radšej inšpirujete zahraničnými zvykmi? Či už Vám nosí darčeky Ježiško, Dedo Mráz alebo Santa Claus, zistite s nami, ako sa Vianoce oslavuje po celom svete a možno objavíte tradíciu, ktorá sa stane Vaším rodinným vianočným zvykom!

Celý článok...

Značkové nože Royalty Line Switzerland

06.06.2013, 13:47 , Helena Múčková | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 6612

 

Royalty Line High- uhlíkové nerezové nože sú presne rezané laserom. Tieto nože sú ručne brúsené a majú laserom testované hrany. Ergonomická protišmyková rukoväť z odolného materiálu je ideálna pre rýchlu prípravu jedál. Sú pružné, majú nízku hmotnosť , veľkú odolnosť proti korózii, vysokú ostrosť ,veľmi veľká presnosť krájania potravín,rezy na zelenine a ovocí po nakrájaní nehnednú a zachovávajú si svoje BIO hodnoty. 

Celý článok...

Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy

03.03.2013, 16:48 , Helena Múčková | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 4123

Ovocie a zelenina patrí medzi dôležitú zložku našej stravy, pretože obsahuje celú škálu zdraviu prospešných enzýmov, vitamínov a minerálov. Jeho odporúčaná dávka sa pohybuje v rozmedzí 600-800 gramov na deň. To môže byť pri dnešnom rýchlom životnom štýle celkovo problém zabezpečiť. Dať si jablko na desiatu a pomaranč na olovrant je skrátka málo a nepokrýva dennú potrebu nášho tela. Jedným zo spôsobov ako si môžeme pomôcť a doplniť do tela zvyšné látky, je si ovocie a zeleninu odšťavovať.

 

 

Celý článok...

Ako naučiť šteňa vyvenčiť sa doma?

23.02.2013, 20:51 , Helena Múčková | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 7939

 

 

 

 

 

 

Hovorí sa, že pes je najvernejší priateľ človeka, preto najbližší vzťah si s ním dokážete vytvoriť, ak ho máte už od šteniatka. No s tým sú, samozrjeme, spojené aj nevyhnutné povinnosti, z ktorých najdôležitejšia je venčenie. Ak ho chcete naučiť vykonávať svoju potrebu len na určité miesto, musíte vybrať dobre miesto, kde bude tento záchod pre psov umiestnený a nikomu nebude prekážať. Miesto zvoľte tak, aby šteňa malo na tento záchod pre psov neobmedzený prístup a aby bolo umiestnené tam, kde sa vyskytuje najviac . Tiež sa hovorí, že keď záchod umiestnite blízko vchodových dverí, šteňa si potom rýchlejšie zvykne chodiť vykonávať potrebu von. Je však potrebné vybrať správnu veľkosť záchodu, aby záchod pre vášho psíka nebol príliš malý alebo zbytočne veľký.

 

 

 

Malá verzia 

 

 

 

Velká verzia

 

Celý článok...

Čistenie a upratovanie pomocou pary...

16.02.2013, 14:21 , Helena Múčková | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2703

 

 

Čistenie parou je metóda čistenia, založená na čistení pomocou parného čističa alebo stroja. Para sa klasifikuje ako plynné skupenstvo vody. Para je vytvorená z vody pomocou tlaku a teploty. Parný čistič vytvorí horúcu vodu a pod silným tlakom ženie molekuly vody potrubným systémom von zo stroja špeciálnou úzkou tryskou. Objem vody, ktorá je umiestnená v nádobe parného čističa, sa pri jej odparovaní zväčšuje 1700x. Čistenie parou patrí medzi najúčinnejšie ekologické metódy vôbec. Nie je potrebné používať žiadne chemické, čistiace, ani odmasťovacie prípravky. Para z čističa dokáže preniknúť do najmenších nerovností a skuliniek čisteného povrchu, a za vysokej teploty uvoľní a odstráni mastnotu, oleje, vosk a ďalšie silné nečistoty...

Celý článok...

Fondue sety a Fondue sady

05.02.2013, 18:02 , Helena Múčková | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 4387

Cokoladove fondue

Fondue je jedlo pochádzajúce zo Švajčiarska. Ide o pokrm, skladajúci sa z teplej omáčky a nakrájaných kúskov jedla, ktoré sa do omáčky namáčajú. Existuje mnoho druhov fondue, najčastejšie však syrové fondue a čokoládové fondue. Pomocou fondue určite oživíte vaše domáce stolovanie!

Celý článok...

Zmysluplné darčeky pre deti

27.11.2012, 22:52 , Helena Múčková | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3209

 

 

 

Aké hračky zabavia Vaše deti? Dilema vzniká nielen na Vianoce, ale aj pri výbere darčeka
k narodeninám či iným životným situáciám. Výsledkom sú často preplnené detské izby, ale aj
znudené detské oči. Čo darovať deťom, ktoré už majú všetko?

Tí, ktorí dnes vstúpia do obchodu s hračkami, môžu len udivene sledovať pútavé a moderné
hračky - "štýlové" samolepiace tetovanie, plyšové postavičky zo známych rozprávok. Nie
každý rodič je ale uchvátený najnovšími trendmi, ktoré jeho dieťa zbožňuje a túži po nich.
Najmä preto, že doma má jeho dieťa plnú izbu podobných „cool“ hračiek.
Dnešné moderné hračky sú často vylepšené o jednoduché používanie. Stačí použiť jedno
tlačidlo a hračka začne vydávať zvuky, posúvať sa, dokonca Vás napodobňovať. Máte
pocit, že takáto hračka môže Vaše dieťa rozvíjať? Aby sa Vaše dieťa mohlo učiť niečo nové
a hodnotné, potrebuje zapájať do hry fantáziu, kreativitu a tvorivosť...

Celý článok...

Originálne vianočné darčeky pre mužov každého veku...

27.11.2012, 23:05 , Helena Múčková | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 2981

 

 

Nájsť vhodný darček pre muža je často dosť ťažké. Ak chce nájsť manželka alebo priateľka
perfektný vianočný darček pre svojho partnera, znamená to veľkú dávku kreativity
a fantázie. Ak nechcete tak ako každý rok obdarovať svoju polovičku tradičnými vianočnými
ponožkami, mali by ste začať dostatočne včas zhromažďovať nápady a hlavne – počúvať
svojho partnera. V súčasnej dobe existuje veľa možností, ktoré sa špecializujú na vianočné
darčeky práve pre mužov.
Aké vianočné darčeky majú muži naozaj radi? S originálnymi a vtipnými darčekmi môžete
určite len prekvapiť a potešiť. Prinášame Vám pár návrhov a tipov...

Celý článok...


Nájdete nás!