Sedacie vaky sú hitom, ktorý zaplavil Slovenské obývačky. A tak aj predajcov sedacích vakov pribúda veľkým tempom. Ako sa v obrovskom množstve sedacích vakov zorientovať a podľa čoho vybrať sedací vak, ktorý vám vydrží a bude presne zodpovedať vašim požiadavkám? Krása nie je to najdôležitejšie; dôležité je to, čo je vo vnútri! Hovorila vám toto mamička tiež? Tak presne rovnaká "poučka" platí aj o sedacích vreciach - vyberať si sedací vak očami je prirodzené, ale oveľa väčšiu pozornosť by ste mali venovať tomu, čo je vo vnútri. Náplň sedacích vakov by mali tvoriť polystyrénové guličky EPS, veľkým oblúkom sa naopak vyhnite polystyrénovej drti.

 

 

 

Náplň vakov- to je to, o čo tu ide!

Polystyrénová drť zľahne veľmi rýchlo, navyše sa z nej práši, čo je zdraviu škodlivé. Pri výbere sedacieho vreca preto hľadajte tvrdené polystyrenové guličky EPS. Tie sa líšia veľkosťou a svoju úlohu hrá aj hustota guľôčok vo vakoch. Čím väčšie guličky, tým lepšie sa v nich sedí, ale majú väčšiu tendenciu že sa skôr zľahnú. Kvalitné sedacie vaky majú však otvor na doplňovanie guličiek a niektorí predajcovia predávajú aj náhradné náplne do vakov, takže sa nemusíte báť, že by vaša investícia do sedacieho vreca vyšla naprázdno. 

 

 

 

Sedacie vaky nie sú len modernou záležitosťou - majú aj veľmi dobré ortopedické vlastnosti a ich výhody môžu využívať aj ľudia dlhodobo pripútaní na lôžko alebo napríklad choré zvieratá - na sedacích vakoch sa ležiacim pacientom netvoria preležaniny. Čím ďalej, tým  častejšie sa tiež stretnete so sedacími vakmi pre deti, ktoré ich môžu využívať nielen na sedenie, ale aj ako bezpečnú plochu na hranie.

 

 

 

Cena sedacieho vaku nie je rozhodujúca

A akú úlohu hrá pri výbere sedacieho vreca cena? U niektorých výrobcov sedacích vakov platíte do veľkej miery za značku, takže sa nebojte osloviť slovenských výrobcov, ktorí si vaky šijú sami. Veľmi často ide o to najkvalitnejšie, čo môžete zohnať. Vôbec neplatí, že vysoká cena vám zaručí  maximálnu spokojnosť - ak sa budete riadiť vyššie uvedenými pravidlami, nemali by ste "naletieť". Potom vás i veľký sedací vak alebo sedačka vyjde len na 129€.

 

 

 

Účel, na ktorý vak chcete...

Druhým dôležitým faktorom, ktorý by mal ovplyvniť vaše rozhodovanie, je účel, pre aký budete vak využívať. Chcete sedací vak len na sedenie alebo na ňom chcete aj "polihovať"? Hľadáte sedacie vaky pre deti? Chcete použiť sedací vak ako pelech pre psíka? Alebo vám ide len o estetický dojem? Práve od týchto požiadaviek sa totiž musí odvíjať samotná veľkosť vaku. 

 

 

 

Aká je správna veľkosť sedacieho vaku? Ak vám môžem poradiť, vyberajte si väčší...

Dnes zoženiete sedacie vaky najrôznejších veľkostí, od malých taburetov až po obrovské vaky, na ktorých sa pohodlne vyspí nielen jeden, dvaja, ale i viacerí  ľudia. Ak chcete vak využívať hlavne ako kreslo - teda na sedenie, vyberajte si z veľkostí, kde je jeden z rozmerov  väčší ako 140 cm. Jedine tak budete mať pri sedení podopretú aj hlavu. Pokiaľ vám ide tiež o ležanie, mal by aspoň jeden rozmer vaku mať niečo okolo 170-180 cm. 

 

 

U nás nájdete ten najvätší výber viac info Kliknite TU