VARENIE PIVA

Pohrávali ste sa niekedy s myšlienkou uvariť si svoje pivo priamo vo vašej vlastnej kuchyni? Výroba piva nie je až taká náročná, ako sa možno zdá. Náš kurz varenia piva vám prezradí ako správne zjednodušiť pivovarnícke postupy, tak aby sa varenie piva dalo pripraviť aj v domácich podmienkach zo základných surovín ako je voda, slad a chmeľ.

255 € s DPH

Tovar máme na sklade

Nové

Doručenie ZDARMA od 50 €

Keď teraz produkt objednám, kedy ho obdržím?

Kuriér UPS25.07.
Osobný odber – Packeta26.07.
Osobný odber – Pikito, OC Danubia, Bratislava25.07.

Sme slovenský obchod

Popis výrobku
Popis výrobku

Pohrávali ste sa niekedy s myšlienkou uvariť si svoje pivo priamo vo vašej vlastnej kuchyni? Výroba piva nie je až taká náročná, ako sa možno zdá. Náš kurz varenia piva vám prezradí ako správne zjednodušiť pivovarnícke postupy, tak aby sa varenie piva dalo pripraviť aj v domácich podmienkach zo základných surovín ako je voda, slad a chmeľ. Počas kurzu si prejdete aj teoretickou časťou, kde sa oboznámite s konkrétnymi postupmi varenia a kvasenia jednotlivých druhov pív a ich požiadavky na suroviny a technológiu. 

REGIÓN: Bratislavský kraj(Bratislava)POČET OSÔB: 1 ŠPECIFIKÁCIA: Základy varenia piva (pondelok-štvrtok)

Uvar si vlastné pivo

Základy varenia piva

Popis

Kurz varenia piva zaujímavým a hravým spôsobom prevedie problematikou domácej výroby piva z mladinového a sladinového koncentrátu. Náš sládek nebude robiť nič (len rozprávať a nalievať pivko na ochutnávku) a celú prípravu, varenie, chmeľovar, chladenie aj zakvasovanie budete mať na starosti vy. On vám bude len stáť za chrbtom a hovoriť čo máte robiť.

Kurz je individuálny. To znamená, že tam budete len vy dvaja. Samozrejme, ak máte kamaráta s ktorým to chcete absolvovať, je to možné, ale maximálny počet sú 3 ľudia.

V technologických pauzách varenia si budete rozprávať o varení piva, histórii, postupoch a rozdieloch priemyselného a domáceho varenia. A samozrejme ochutnávať rôzne domáce pivá, prípadne aj nedokončené polotovary, ktoré si zajete pivnými špecialitami.

Vzhľadom na to, že výroba piva nie je jednoduchý proces a chvíľu trvá (keďže vám nechceme dať domov polotovar v bandaske "a doma si to dokončite"), po skončení kurzu sa približne o týždeň budete musieť u nás znovu zastaviť a pivo si nafľaškovať, čo trvá cca 20 minút. V prípade záujmu je možné si vziať už hotové vopred uvarené pivko, no najlepšie je dať priateľom ochutnať to svoje vlastné.

Mali by ste vedieť

V cene je zahrnutá ochutnávka pív, pohostenie k pivku a 2 basy (40 fliaš) vlastnoručne uvareného piva.

Kurz sa koná v domácich podmienkach nášho sládka.

Podmienky

Vhodný pre mužov aj ženy od 18 rokov.

Počasie

Nemá na zážitok vplyv.

Čas

Zážitok trvá 4 až 5 hodín + 20 minút nafľaškovanie.

Počet účastníkov

Určené pre 1 osobu.

Diváci

Zážitok je určený len pre osoby s platným poukazom.

Oblečenie

Nekladú sa žiadne špeciálne požiadavky na oblečenie.

Sezóna

Kurz varenia piva prebieha celoročne. Cez týždeň od pondelka do štvrtka (čas kurzu je možné dohodnúť individuálne počas dňa, najneskôr však so začiatkom o 16:00). V prípade, že by ste mali záujem o víkendový termín (Piatok až Nedeľa), je potrebné uhradiť príplatok 60 EUR.

Rezervácia termínu

Rezerváciu je nutné urobiť 14 dní vopred.

PLATNOSŤ POUKAZU 12 MESIACOV
Platnosť poukazu je 1 rok, teda celých 12 mesiacov od jeho zakúpenia.