LAVÍNOVÝ KURZ

Aj tým najopatrnejším turistom sa pri výletoch zimnou prírodou môže stať, že sa stretnú s nebezpečím lavíny. Práve preto je dobré nenechať sa prekvapiť a vedieť, ako v takýchto situáciách konať. Môže ísť o záchranu nejedného života…

95 € s DPH

Tovar máme na sklade

  • 1
  • 2
  • 3

Nové

Doručenie ZDARMA od 50 €

Keď teraz produkt objednám, kedy ho obdržím?

Kuriér UPS22.07.
Osobný odber – Packeta23.07.
Osobný odber – Pikito, OC Danubia, Bratislava22.07.

Sme slovenský obchod

Popis výrobku
Popis výrobku

Aj tým najopatrnejším turistom sa pri výletoch zimnou prírodou môže stať, že sa stretnú s nebezpečím lavíny. Práve preto je dobré nenechať sa prekvapiť a vedieť, ako v takýchto situáciách konať. Môže ísť o záchranu nejedného života…

Prihláste sa preto na jednodňový kurz s certifikovaným medzinárodným horským sprievodcom UIMLA, ktorý vás naučí nielen ako pri lavínach zachrániť seba i ostatných, ale aj ako sa tomuto nebezpečenstvu vyhýbať.

REGIÓN: Veľká studená dolina alebo Popradské pleso, DOBA TRVANIA: 1 deňPOČET OSÔB: 1, ŠPECIFIKÁCIA: Lavínový kurz bez ubytovania

Lavínový kurz

Lavínový kurz bez ubytovania

Prírodu pri zimnej turistike netreba podceňovať. Aj ľahšie prechádzky snehom v horách môžu totiž prinášať lavínové riziká. Práve preto je lavínový kurz skvelou možnosťou, ako sa naučiť vyhodnotiť nebezpečenstvo lavíny, vyhľadať a vykopať zasypaného či poskytnúť prvú pomoc. Poukaz je určený pre jednu osobu, pričom je vhodný už aj pre deti od 12 rokov v sprievode dospelého.

Hlavné výhody variantu

  • Kurz s certifikovaným horským sprievodcom

  • Vhodné už pre deti od 12 rokov

  • Praktické ukážky

  • Kurz spojený s pobytom v prírode

Podmienky

Kurz je vhodný pre 1 osobu, ktorá bude zaradená do skupiny. V skupine je maximálne 6 osôb na jedného horského sprievodcu. Vyžaduje sa primeraná fyzická kondícia a dobrý zdravotný stav. Prevýšenie, ktoré absolvujete bude 500 metrov.

Čas

Kurz trvá 1 deň a koná sa spravidla cez víkend. Po dohode je možné kurz absolvovať aj cez pracovné dni pre uzavretú skupinu záujemcov.

Počet účastníkov

Poukaz je určený pre 1 osobu do skupiny. Kurzu sa zúčastní skupina maximálne 12 osôb.

Diváci

Zážitok je určený iba pre obdarovaných.

Oblečenie

Odporúčame teplé a nepremokavé oblečenie.

Sezóna

Kurz prebieha v zimných mesiacoch za vhodných poveternostných podmienok.

Mali by ste vedieť

V cene nie je zahrnutá špeciálna lavínová výstroj (vyhľadávací prístroj, lopatka, sonda), ktorá je nutná pre absolvovanie kurzu. Vybavenie je možné si za poplatok 10 EUR/deň zapožičať. Zapožičanie snežníc + palíc, resp. mačiek je možné za poplatok 5 €/kus/deň. Odporúčame vašu výbavu doplniť o lekárničku, krém na opaľovanie a okuliare.

V cene poukazu nie je zahrnuté ubytovanie, strava, doprava a parkovné (prípadné použitie auta, lanovky).

Rezervácia termínu

Rezerváciu je nutné urobiť minimálne 7 dní vopred.


PLATNOSŤ POUKAZU 12 MESIACOV
Platnosť poukazu je 1 rok, teda celých 12 mesiacov od jeho zakúpenia.