LAVÍNOVÝ KURZ

Lavína v Tatrách určite nie je sranda. Staňte sa súčasťou záchrannej akcii, kde sa naučíte ako správne reagovať počas lavínovej nehody. Náš základný lavínový kurz vás za dva a pol dňa naučí ako správne reagovať pri nebezpečenstve lavíny ako efektívne pracovať s lavínovým vyhľadávačom, sondou a lopatou.

144,00 € s DPH

Tovar máme na sklade

Doručenie ZDARMA od 40,00 €

Keď teraz produkt objednám, kedy ho obdržím?

Kuriér UPS: 18.12
Slovenská pošta 19.12
Zásielkovňa 19.12
Popis výrobku
Popis výrobku

Lavína v Tatrách určite nie je sranda. Staňte sa súčasťou záchrannej akcii, kde sa naučíte ako správne reagovať počas lavínovej nehody. Náš základný lavínový kurz vás za dva a pol dňa naučí ako správne reagovať pri nebezpečenstve lavíny ako efektívne pracovať s lavínovým vyhľadávačom, sondou a lopatou. Prax v teréne je jedna z najlepších možností ako si najefektívnejšie precvičiť svoje zručnosti. Tatranskí inštruktori sa na vás tešia, pretože týchto hrdinov je málo a každý lavínový záchranca ním určite je.

REGIÓN: Vysoké Tatry (okres Poprad), DOBA TRVANIA: 3 dni (bez ubytovania), POČET OSÔB: 1, ŠPECIFIKÁCIA: Lavínový kurz bez ubytovania

Lavínový kurz

Lavínový kurz bez ubytovania

Lavínový kurz bez ubytovania

Piatok večer Vás čaká prednáška na tému: sneh, lavína a jej vznik, lavínový vyhľadávač, prevencia a teória. Sobota doobeda zažína praxou v teréne, kde sa oboznámite s témami: záchrana a vyhľadávanie zasypaného. Poobede sa bude pokračovať s praxou v teréne, naučíte sa niečo o snehových profiloch a testoch stability. Večer bude ukončený prednáškou na tému: plánovanie túry s ohľadom na terén a lavínovú situáciu - možné riziká, vhodné stratégie, správne rozhodovanie. Ďalej nasleduje prvá pomoc s teóriou a samotným praktickým nácvikom. Nedeľa pokračuje praxou v teréne, nasleduje sialpinistická túra s precvičením jednotlivých tém. Kurz je ukončený záchrannou akciou.

Podmienky

Vhodný pre mužov aj ženy od 18 rokov s dobrou fyzickou kondíciou. Kurz sa koná len v prípade vhodných snehových podmienok pre skialp.

Čas

Kurz trvá 3 dni. Začína v piatok večer a končí v nedeľu popoludní.

Počet účastníkov

Poukaz je určený pre 1 osobu do skupiny. Kurzu sa zúčastní skupina maximálne 12 osôb.

Diváci

Zážitok je určený iba pre obdarovaných.

Oblečenie

Odporúčame teplé a nepremokavé oblečenie.

Výstroj

• lavínový vyhľadávač s náhradnými baterkami, sonda, lopata

• skialpinistická výstroj (lyže, pásy, lyžiarky, paličky, prípadne snowboard, snežnice)

• batoh, termoska, poznámkový blok a pero

Odporúčame

Odporúčame vašu výbavu doplniť o lekárničku, krém na opaľovanie, okuliare a energetické tyčinky.

Sezóna

Od novembra do mája len v prípade dobrých snehových podmienok a vhodného počasia pre skialp.

Mali by ste vedieť

V cene nie je zahrnutá špeciálna skialpinistická výstroj, ktorá je nutná pre absolvovanie kurzu. Vybavenie je možné si za poplatok zapožičať.

Po dohode si môžete rezervovať ubytovanie v Penzióne Sherpa v Novej Lesnej. V penzióne sa nachádza kuchynka, ktorú je možné použiť. Ubytovanie nie je zahrnuté v cene poukazu.

Rezervácia termínu

Aspoň mesiac vopred.