LETY BALÓNOM

Hľadáte darček, ktorý sa dotkne srdca a zostane navždy v spomienkach? Balónové lietanie to splní na 100 %. Let balónom je jeden z tých zážitkov, na ktoré sa nikdy nezabúda. Vzduchoplavec sa preletí v maximálnej výške 1000 metrov nad terénom a nechá sa unášať vetrom pri pozorovaní krajiny až 10-20 km vzdušnou čiarou.

159 € s DPH

Tovar máme na sklade

 • Žilinský kraj
 • Prešovský kraj
 • Trenčiansky kraj
 • Bratislavský kraj
 • Nitrianský kraj
 • Trnavský kraj
 • Košický kraj

Nové

Doručenie ZDARMA od 50 €

Keď teraz produkt objednám, kedy ho obdržím?

Kuriér UPS27.02.
Osobný odber – Packeta28.02.
Osobný odber – Pikito, OC Danubia, Bratislava27.02.
Popis výrobku
Popis výrobku

Hľadáte darček, ktorý sa dotkne srdca a zostane navždy v spomienkach? Balónové lietanie to splní na 100 %. Let balónom je jeden z tých zážitkov, na ktoré sa nikdy nezabúda. Vzduchoplavec sa preletí v maximálnej výške 1000 metrov nad terénom a nechá sa unášať vetrom pri pozorovaní krajiny až 10-20 km vzdušnou čiarou.

Možnosť zúčastniť sa tohto dobrodružstva od rozbaľovania a nafukovania teplovzdušného balónu horákom až po ceremoniál s povýšením do šľachtického stavu balónistov urobí zo zážitku nezabudnuteľný deň.

Lety balónom ponúkame vo všetkých krajoch na Slovensku. Medzi obľúbené výhľady patrí napríklad Spišský hrad, Bojnice, Tatry, Levoča a mnohé ďalšie. Je len na vás, ktoré krásy Slovenska túži vidieť z výšky.

DOBA TRVANIA: 1 hodina, POČET TRVANIA: 1, ŠPECIFIKÁCIA: Let balónom vo viacmiestnom koši

 • REGIÓN: Bratislavský kraj , MESTO: Pezinok, Senec
 • REGIÓN: Nitriansky kraj, MESTO: Nitra, Topoľčany, Šaľa, Zlaté Moravce
 • REGIÓN: Trenčiansky kraj, MESTO: Trenčín, Myjava, N.M. nad Váhom, Bánovce nad B., Partizánske
 • REGIÓN: Trnavský kraj, MESTO: Trnava, Galanta, Dunajská Streda, Senica, Skalica, Piešťany, Hlohovec
 • REGIÓN: Žilinský kraj, MESTO: Žilina, Bytča, Kysucké Nové Mesto
 • REGIÓN: Košický kraj, MESTO: Košice
 • REGIÓN: Prešovský kraj, MESTO: Poprad, Veľká Lomnica


Let balónom

Let balónom vo viacmiestnom koši

Program

Zážitok obsahuje prípravu pred letom, samotný cca hodinový let a krst vzduchoplavcov.

Začína sa stretnutím s tímom balónistov na dohodnutom mieste. Spolu s pilotom a posádkou najskôr pripravíte balón na let. Po nafúknutí horúcim vzduchom nastúpite do koša, pripravíte sa na skvelý zážitok, zamávate a vzlietnete k oblakom.

Teplovzdušný balón letí v smere vetra a podľa jeho rýchlosti urazíte cca 10 až 20 km vzdušnou čiarou v maximálnej výške 1000 metrov nad terénom. Dĺžka letu je približne 1 hodinu.

Na mieste pristátia, ktoré je vždy prekvapením na vás bude čakať sprievodné vozidlo. Balenie balónu je opäť tímová akcia pri ktorej je vítaná každá pomocná ruka.

Zážitok je ukončený prípitkom sektu a krstom s povýšením do stavu šlachtického rádu balónistov. Ako pamiatku na prvý let balónom dostanete krstný list so šľachtickým titulom a menom vzduchoplavca.
Späť na miesto štartu vás odvezie  sprievodné vozidlo.  

Celý program letu balónom trvá približne 3-5 hodín.

Podmienky

Let balónom je vhodný pre všetky vekové kategórie. Deti mladšie ako 12 rokov musia byť v sprievode dospelej osoby a ich účasť na lete je predmetom individuálnej konzultácie.

Počasie

Konanie zážitku ovplyvňuje aktuálny stav počasia. Let sa môže uskutočniť len za priaznivých poveternostných podmienok (mierny vietor) – bez zrážok.

Čas

Samotný let trvá cca 60 minút. Celý program od stretnutia po rozlúčenie s balónovým tímom 3 -5 hodín.

Počet účastníkov

Zážitok je vhodný pre 1 osobu. Let sa koná po naplnení koša ďalšími 3 osobami.

Diváci

Diváci môžu byť prítomní, môžu fotiť a natáčať.

Oblečenie

Pre absolvovanie zážitku nie je nutné žiadne špeciálne oblečenie. Odporúčame športové oblečenie, pevnú obuv, šiltovku a slnečné okuliare.

Sezóna

Zážitok prebieha celoročne. V letných mesiacoch sa lieta len v ranných a podvečerných hodinách, v zime počas celého dňa.

Rezervácia termínu

Rezerváciu je nutné urobiť 3 týždne vopred. Počas letného obdobia sa miesta veľmi rýchlo obsadzujú, odporúčame si rezervovať termín čím skôr.

PLATNOSŤ POUKAZU 12 MESIACOV
Platnosť poukazu je 1 rok, teda celých 12 mesiacov od jeho zakúpenia.