TERMICKÝ LET

Pri termickom tandemovom lete ide hlavne o lietanie pomocou stúpajúcich prúdov vzduchu na termickom alebo mechanickom základe. Vďaka tomu je možno lietať aj niekoľko hodín a preletieť vzdialenosť aj niekoľko desiatok kilometrov.

103 € s DPH

Tovar máme na sklade

  • Žilinský kraj
  • Banskobystrický kraj

Nové

Doručenie ZDARMA od 80 €

Keď teraz produkt objednám, kedy ho obdržím?

Kuriér UPS29.09.
Slovenská pošta02.10.
Zásielkovňa02.10.
Popis výrobku
Popis výrobku

Pri termickom tandemovom lete ide hlavne o lietanie pomocou stúpajúcich prúdov vzduchu na termickom alebo mechanickom základe. Vďaka tomu je možno lietať aj niekoľko hodín a preletieť vzdialenosť aj niekoľko desiatok kilometrov.

REGIÓN: Banskobystrický kraj, MESTO: Očová DOBA TRVANIA: čistý let cca 10–20 minútPOČET OSÔB: 1, ŠPECIFIKÁCIA: Termický let

REGIÓN: Žilinský kraj, MESTO: Straník pri Žiline, DOBA TRVANIA: čistý let cca 15–20 minút POČET OSÔB: 1, ŠPECIFIKÁCIA: Termický let

Termický let

Termický let

O letu a pristátí

O pristátí a letu daným smerom vždy s konečnou platnosťou rozhoduje pilot so zreteľom na bezpečnosť a správnosť vykonania letu. Štart je väčšinou vykonávaný po vyčkávaní a odhadu vývoja poveternostnej situácie. Po štarte sa pilot snaží zachytiť v stúpaní. Pri vystúpení oceníte dobré oblečenie, pretože teplotný rozdiel môže byť aj 30 ° C. Pohľad z výšky je však nezabudnuteľný a až tu, ďaleko od krajiny ucítite plne voľnosť a slobodu padákového lietania. Kľud, ticho a všetko malé, vrátane starostí, ktoré zanecháte kdesi na zemi... Miesto pre pristátie vyberá pilot v závislosti na vývoji počasia a možnostiach zvozu autom do východzieho miesta.

Ako sa štartuje

Rozbehom zo svahu startovišťa, kedy k odpútaniu od zeme dochádza po ustanovení padáku do letovej polohy. Padák sa teda nijako vo vzduchu neotvára, ale je otvorený a preto sa vznesiete.

Aký je dopad

Žiadny! Pristávame na trávnatú plochu, kam priletíme a cca 20 cm nad zemou pilot dobrzdí klzák do minimálnej rýchlosti a posadí pasažiera jeme v sede na zem. Niekedy sa pristáva s väčšou rýchlosťou, ale pre pasažiera činnosť zostáva, len po spodnej časti sedačky sa potom 1 až 2 m kĺže po tráve.

Mali by ste vedieť

V prípade, že na Chopku nebudú vhodné poveternostné podmienky, tak sa let presúva na Donovaloch.

Lieta sa cca 15 až 20 minút. Pokiaľ vietor nie je alebo je príliš veterno a daždivo, lietanie sa prekladá na iný termín.

Cena letu nezahŕňa cenu lanovky ani cestovné náklady.

Čas

Celý program trvá približne 3 hodiny – podľa podmienok. Čistý čas letu je cca 15 až 20 minút.

Podmienky

Minimálna hmotnosť 45 kg a maximálna 125 kg.

Sezóna

Celoročne.

Rezervácia termínu

Aspoň týždeň dopredu.

PLATNOSŤ POUKAZU 12 MESIACOV
Platnosť poukazu je 1 rok, teda celých 12 mesiacov od jeho zakúpenia.