ZORBING

Zorbing je adrenalínové dobrodružstvo pochádzajúce z Nového Zélandu, kde vznikol tiež dnes už všetkým známy bungee jumping. Vynálezcovia zorbingu, Andrew Akers a Dwan van de Sluis sa nechali inšpirovať skicou Leonarda da Vinciho - muž s rozpaženými rukami v kruhu. Zorb je priehľadná guľa zo špeciálneho PVC s priemerom viac ako 3 metre a s hmotnosťou 90 kilogramov.

18,00 € s DPH

Tovar máme na sklade

  • 1
  • 2

Doručenie ZDARMA od 40,00 €

Keď teraz produkt objednám, kedy ho obdržím?

Kuriér UPS: 19.02
Slovenská pošta 20.02
Zásielkovňa 20.02
Popis výrobku
Popis výrobku

Zorbing je adrenalínové dobrodružstvo pochádzajúce z Nového Zélandu, kde vznikol tiež dnes už všetkým známy bungee jumping. Vynálezcovia zorbingu, Andrew Akers a Dwan van de Sluis sa nechali inšpirovať skicou Leonarda da Vinciho - muž s rozpaženými rukami v kruhu. Zorb je priehľadná guľa zo špeciálneho PVC s priemerom viac ako 3 metre a s hmotnosťou 90 kilogramov. Dovnútra vleziete tunelom, pripútate sa a potom sa už len gúľate a gúľate dolu svahom. Na konci tohto zážitku je bezpečné zastavenie vďaka protisvahu, špeciálnej sieti alebo vodnej hladine. 

REGIÓN: Prešovský kraj, MESTO: Štrbské Pleso, ŠPECIFIKÁCIA: 1 jazda v zorbovej guli

  • POČET OSÔB: 1 osoba
  • POČET OSÔB: 2 osoby

Zorbing

Program

Po krátkom zoznámení sa so zorbingom prebieha príprava na vlastné zorbovanie. Vleziete do "priehľadnej gule", v ktorej budete bezpečne pripútaní popruhmi k zorbu. Potom už nasleduje len kotúľ za kotúľom, pri ktorom budete mať neustále úsmev na tvári. Budete sa gúľať po 100 metrov dlhej trati s výhľadom na skokanské mostíky na Štrbskom Plese.

Podmienky

Zorbovanie sa neodporúča osobám menším ako 150 cm. Účastník nesmie prekročiť hmotnosť 100 kg. Osoby mladšie ako 18 rokov musia mať súhlas zákonného zástupcu, ktorý musí byť podpísaný priamo na mieste. Pred jazdou je nutné podpísať prehlásenie o zdravotnom stave. 

V zimnom období je podmienkou konania zážitku mráz (mínusové teploty).

Zdravotné obmedzenie

Zorbing nesmú absolvovať osoby trpiace klaustrofóbiou, epilepsiou, so srdcovo-cievnými chorobami, v tehotenstve a pri obmedzeniach pohybového aparátu.

Počasie

Termíny sú naplánované podľa predpovede počasia. V prípade silného dažďa, búrky a víchrice je zorbovanie z bezpečnostných dôvodov nevhodné.

Čas

Samotné "gúľanie" trvá približne 1-2 minúty. Príprava s jazdou približne 10 minút.

Počet účastníkov

Darček je určený pre 1 osobu. Ďalšie jazdy sa dajú dokúpiť na mieste.

Diváci

Diváci sú vítaní, pri jazde môžu filmovať i fotografovať.

Oblečenie

Odporúčame priliehavejší športový odev. Okuliare ani kontaktné šošovky nie sú prekážkou, väčšie šperky, predovšetkým náušnice, odporúčame odložiť.

Sezóna

V letnom období od júla do augusta (9:00 až 12:00). V zimnom období v januári a ferbruári podľa snehových podmienok, ktoré vyhodnocuje poskytovateľ (od 15:00 alebo podľa aktuálnej situácie a možností strediska).

Rezervácia termínu

Aspoň 5 dní vopred. Počas verejných podujatí v areáli nezorbujeme.