MOTOŠKOLA

Naučte sa, ako jazdiť na motorke bezpečne a zároveň zvládať nebezpečné situácie vznikajúce v doprave. Prihláste seba, alebo svojich blízkych motocyklistov do školy šmyku a tím skúsených inštruktorov vás pripraví na to, ako sa zachovať a zvládať neočakávané situácie čo najlepšie. 

129,00 € s DPH

Tovar máme na sklade

  • Trenčiansky kraj, Mesto - Trenčín, Kurz BASIC
  • Trenčiansky kraj, Mesto - Trenčín, Kurz INTENSIV

Doručenie ZDARMA od 40,00 €

Keď teraz produkt objednám, kedy ho obdržím?

Kuriér UPS: 19.02.
Slovenská pošta 20.02.
Zásielkovňa 20.02.
Popis výrobku
Popis výrobku

Naučte sa, ako jazdiť na motorke bezpečne a zároveň zvládať nebezpečné situácie vznikajúce v doprave. Prihláste seba, alebo svojich blízkych motocyklistov do školy šmyku a tím skúsených inštruktorov vás pripraví na to, ako sa zachovať a zvládať neočakávané situácie čo najlepšie. Motoškola je určená pre začínajúcich, ale aj skúsených jazdcov. Je rozdelená na teoretickú a praktickú časť, počas ktorej si v prispôsobených podmienkach vyskúšate všetky krízové situácie s nízkym rizikom nebezpečenstva.

REGIÓN:
 Trenčianský kraj, MESTO: Trenčín, POČET OSÔB: 1, ŠPECIFIKÁCIA: Kurz BASIC 

REGIÓN: Trenčianský kraj, MESTO: Trenčín, POČET OSÔB: 1, ŠPECIFIKÁCIA: KURZ INTENSIV

Motoškola

  • Kurz BASIC

Program

Kurz je určený pre začínajúcích motocyklistov, ktorí majú za sebou autoškolu, ale chcú sa naučiť viac o možnostiach vlastného motocyklu a zlepšiť svoje schopnosti riadenia. Kurz pomôže účastníkovi nájsť správny posed, ako bezpečne predbiehať, odviesť spolujazdca, zdvihnúť motocykel po páde a veľa ďalšieho. Kurz je rozdelený na teoretickú praktickú časť. 

Podmienky

Určené pre mužov aj ženy s platným vodičským preukazom sk. B.

• vlastný motocykel v dobrom technickom stave

• ochranná prilba

• vhodné oblečenie na motocykel, rukavice a obuv

• kartička vášho zdravotného poistenia

Harmonogram

8:45 registrácia účastníkov kurzu

9:00 - 11:00 teória

11:00 - 12:00 praktické cvičenie

12:00 - 13:00 obednajšia prestávka

13:00 - 16:30 praktické cvičenie

16:30 vyhodnotenie kurzu a odovzdanie certifikátov

Teoretická časť kurzu

Vďaka teoretickej časti sa dozviete, ako si správne zvoliť oblečenie na motorku. Ako správne sedieť na motocykli a aké máte mať správne držanie tela. Ďalej to budú limity možností vášho motocykla, parametre, ako sú napríklad predvídanie situácií a ich riešenie, posed, pohľad, počasie a kvalita povrchu. Preberiete základy správneho náklonu motocykla, prejazdy zatáčkami, rýchlosť, brzdenie a núdzové brzdenie motocykla a podmienky jazdy a ich rešpektovanie (zver, autá, okolie a počasie).

Praktická časť kurzu

Počas približne 4 hodín praktckej časti kurzu absolvujete: ovládanie a manévrovanie s motorkou, cvičenia na získanie istoty na motocykli, položenie motorky a jej zdvih zo zeme, posed podľa teórie, pohľad, rozjazd a brzdenie, núdzové zastavenie motocykla, rozjazd do kopca, defenzívna a ofenzívna jazda, krúženie, brzdy a únikové manévre, slalom, prvá pomoc.

  • Kurz INTENSIV

Program

Kurz je určený pre skúsenejších motocyklistov, ktorí už nejakú dobu jazdia ale rady kamarátov im nestačia a radi by sa v jazde na motorke viac zdokonalili a hlavne sa naučili dôležité informácie od skúsených lektorov. Kurz pomôže účastníkovi nájsť správny posed, ako bezpečne predbiehať, odviesť spolujazdca, zdvihnúť motocykel po páde a veľa ďalšieho. Kurz je rozdelený na teoretickú praktickú časť. 

Podmienky

Určené pre mužov aj ženy s platným vodičským preukazom sk. B.

• vlastný motocykel v dobrom technickom stave

• ochranná prilba

• vhodné oblečenie na motocykel, rukavice a obuv

• kartička vášho zdravotného poistenia

Harmonogram

8:45 registrácia účastníkov kurzu

9:00 - 11:00 teória

11:00 - 12:00 praktické cvičenie

12:00 - 13:00 obednajšia prestávka

13:00 - 16:30 praktické cvičenie

16:30 vyhodnotenie kurzu a odovzdanie certifikátov

Teoretická časť kurzu

Vďaka teoretickej časti sa dozviete, ako si správne zvoliť oblečenie na motorku. Ako správne sedieť na motocykli a aké máte mať správne držanie tela. Ďalej to budú limity možností vášho motocykla, parametre, ako sú napríklad predvídanie situácií a ich riešenie, posed, pohľad, počasie, kvalita povrchu. Absolvujete jazdu vo vyšších rýchlostiach s inštruktorom, ktorý vám neskôr ukáže náklony a dráhu jazdy. Ďalej to bude vjazd do zákruty, správne pribrzdenie a hlavne správne návyky preraďovania počas celej jazdy. Zoznámite sa s Kamnovou kružnicou, fyzikálnymi princípmi jazdy a brzdenia, radiálne brzdy verzus klasické brzdy, zablokovanie bŕzd, ABS, správne zabrzdenie, zotrvačnosť a akcelerácia, udržanie stability motocykla, nepredvídané situácie počas jazdy a možnosti opustenia motocykla pri páde.

Praktická časť kurzu

Počas približne 4 hodín praktcikej časti kurzu absolvujete: zoznámenia sa s motocyklom, rozdiely v jazde podľa typov motocyklov, konzultácie posedu a možností trate, rovnováha na motorke a vplyv odstredivej sily, slalom konštantnou rýchlosťou medzi kužeľmi, vyvolaný šmyk v priamej jazde, šmyk a zablokovanie zadného kolesa, posed a postoj na motocykli, ostré krúženie a slalom v rýchlosti, núdzové opustenie dráhy, úhybný manéver, motocyklová gymnastika, dobrzdenie na cieľ vo vyšších rýchlostiach, núdzové zabrzdenie, brzdenie s ABS a na miestach s rozdielnym povrchom a priľnavosťou, brzdenie s prerušovaným blokovaním zadného kolesa, poloha tela pri prejazdoch zákrutou, používanie kolena a postavenie rúk, jazda za inštruktorom a nasledovanie

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:

Počet osôb

Poukaz je určený pre 1 osobu. Kurzu sa zúčastní skupina maximálne 12 osôb.

Čas

Celý kurz s prestávkou na obed trvá cca 10 hodín, v závislosti na počte účastníkov.

Počasie

Nemá na zážitok vplyv.

Sezóna

Celoročne.

Mali by ste vedieť

Školu šmyku odporúčame absolvovať na vlastnom motocykli.

Rezervácia termínu

Minimálne týždeň vopred. Aktuálne voľné termíny sa dozviete pri rezervácii.